Dwukrotnie w ciągu ostatniego miesiąca tak zwane „sondażownie”, próbowały przeprowadzić ze mną telefoniczny mini-wywiad na tematy społeczno-polityczne kraju. Wywiad zaczynał się od pytania:

- Czy może pan poświęcić nam trzy minuty, aby odpowiedzieć na kilka pytań?

Błędne naprowadzenie rządowego samolotu TU 154M przez wieżę kontroli lotów w Smoleńsku, na ścieżkę zagłady czyli grzęzawisko obok lotniska, oraz brak reakcji urządzeń pokładowych samolotu po komendzie: - Odchodzimy - mogły być decydującymi momentami końcowej fazy lotu, w tej straszliwej katastrofie. Wielu Polaków podejrzewa, iż nie był to zwykły wypadek lotniczy bo, ani premier Polski - Donald Tusk ani Rosji Władimir Putin nie potrafili rozwiać tej hipotezy. Wręcz przeciwnie, robili wszystko aby już nigdy katastrofy smoleńskiej nie można było wyjaśnić.

Gen. W. Jaruzelski powinien siedzieć w więzieniu nie tylko za wprowadzenie w 1981 r. stanu wojennego i kierowanie zbrojną organizacja przestępczą (WRON) powołaną do życia z pogwałceniem obowiązującej w Polsce Konstytucji.

Stare, ludowe przysłowie mówi: - „Każde grabie grabią do siebie...” Z tym twierdzeniem wszyscy się zgadzają. Wszem i wobec jest też wiadome, że te przysłowiowe grabie są narzędziem przechodnim z rąk tych, którzy władzę tracą, do rąk partii zwycięskiej. Na ten proceder nie ma wpływu kolor grabi - zielony, różowy czy czerwony.

Po 1989 r. Polska jest poddawana permanentnej transformacji ustrojowej. Od socjalizmu - do kapitalizmu i vice versa. Zdaniem organizatorów życia społeczno-politycznego kraju, jedną ze skutecznych dróg wiodących do celu, jest edukacja: w szkołach, w mediach i... polskich serialach telewizyjnych. Według jedynie słusznych informacji, publikowanych przez liczne sondażownie, nasi rodacy wręcz uwielbiają polskie seriale.

Moje Allegro

 

 

Free Joomla! template by Age Themes